≻Nawigacja

Wstęp

30 dnia czerwca jest sobota. A sokoro to sobota, to można spożytkować wolny od pracy (dla tych, dla których wolny :-( ) czas na wspólne przeżywanie radości ze strzelania we wspólnym kierunku tarczy bądź kulochwytu.
Strzelanie w Bychawie 30 czerwca wplecione w sidła współzawodnictwa lekko sportowego.
Rozpoczęcie o godzinie 10 mninut 10.
Chętni strzelcy są proszeni o przybycie i wspólne przeżycie.
Program: Vetterli, karczek z rusztu, Lamarmora+, Mariette, Kuchenreuter (doprawdy?), Żyrzyn, pogwarki, pogaduchy, konkurs w wiązaniu krawata sportowego.

Krótkie sprawozdanie z zawodów lokalnychw Bychawie 16 czerwca 2012 r.

Popykalim, podymilim, pojedlim i popilim. Punkty podliczylim i na intersieci zawiesilim. Zapomnielim o robieniu zdjęć każdej tarczy. Ale taki gorąc i słońce znienacka - zniewala :-) . Wyniki zawiesiłem na tablicy internetowej . Poprzednie numerki też tam umieszczę, gdy je odnajdę i uporządkuję.

Konkurencję 100 m na stojaka nazwałem Żyrzyn jako przeciwstawienie Gettysburga ;-) . Jakkolwiek pierwszego dnia bitwy pod Gettysburgiem brał udział w strzelaninie blisko siedemdziesięcioletni ochotnik, obywatel miasta, ze swoją skałkówką na pewno nie wojskową, to pod Żyrzynem w trakcie Powstania Styczniowego można się spodziewać większej liczby broni niewojskowej.
Tak więc karabin dowolny, bez ograniczenia kalibru, przyrządów i pierwotnego przeznaczenia, strzelany na dystansie 100 m - ta konkurencja stosownie może być "Żyrzyn" zwana.
Pozdrawiam i do zobaczenia wkrótce